Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

- Co może zmienić 440 kilometrów?

Co może zmienić 440 kilometrów?

Pierwszy krok został zrobiony w Świnoujściu w 2012 roku.

Pewnej czerwcowej nocy Sylwia “Nikko” Biernacka obudziła się i powiedziała idę! Sprzedała swoje zdjęcia i za pieniądze z aukcji wyruszyła w sierpniu w podróż. Robiąc pierwszy krok wiedziała, że chce spełnić swoje marzenie o pieszym przejściu polskiego Wybrzeża, zrobić kilka zdjęć oraz pomóc nieznajomej kobiecie otrzymać protezę nogi. 440 kilometrów trasy było drogą serca, otwierającą działania na rzecz dostępnych plaż.

Kolejne edycje przejścia pozwalały na stawianie kolejnych kroków. Powstała sieć Ambasadorek projektu, a do trasy dołączały kolejne osoby zapalone do działania na rzecz dostępnych plaż. Rozpoczęły się również konsultacje dotyczące modernizacji wejść na plaże w nadmorskich gminach. 

Przez kilka lat z rzędu, dzięki przejściu trasy “440 km po zmianę”, różne firmy wspierały kobiety z niepełnosprawnością spełnić ich marzenia o samodzielnym poruszaniu się i aktywnym życiu. Przekazywano im protezy lub wózek, jak również zapewniano wsparcie psychologiczne.

W lipcu 2021 roku odbywa się 9 edycja przejścia. Trasa jest podzielona na 26 odcinków i trwa od 1 do 28 lipca.