Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

- Sopot ma najbardziej dostępną plażę w Polsce. Wejście nr 23 wygrywa w projekcie „Plaże dla wszystkich”!

Sopot z certyfikatem

Sopot ma najbardziej dostępną plażę w Polsce. Wejście nr 23 wygrywa w projekcie „Plaże dla wszystkich”!

Brawo Sopot!

29 czerwca w Jastarni odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt „Plaża dostępna dla wszystkich”, podczas której zostały wręczone certyfikaty dostępności. Tylko trzy plaże w Polsce mogą pochwalić się tym prestiżowym wyróżnieniem. Wśród nich jest Sopot z największą liczbą punktów.

Spośród zgłoszonych do projektu lokalizacji wybrano trzy plaże, które otrzymały certyfikat dostępności na sezon letni 2022:
Sopot (wejście na plażę nr 23), Gdynia (wejście na plaże nr 6) oraz Gmina Jastarnia (wejście na plażę nr 48). 

 
Najwyższą notę uzyskał Sopot (83/100 pkt) ze względu na świetnie zorganizowaną infrastrukturę, miejsce odpoczynku, dostępne dla wszystkich molo i punkty gastronomiczne.
Plaża przy wejściu nr 23 dodatkowo posiada takie udogodnienia jak np. wózek do wypożyczenia w kasach przy molo czy rowery dla osób z niepełnosprawnościami. 
To gmina, która doskonale rozumie ideę dostępności DLA WSZYSTKICH, szeroko definiując grupę odbiorców i odbiorczyń dostępnych rozwiązań.


Grafika przedstawaiająca wygląd certyfikatu dostępności dla wejścia na plażę numer 23 w Sopocie

 

Program certyfikacji „Plaże dla Wszystkich” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.