Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

- Plaża w Gdyni wśród trzech najlepszych w Polsce. Prestiżowe certyfikaty dostępności wręczone.

gdyanicertyfikat

Plaża w Gdyni wśród trzech najlepszych w Polsce. Prestiżowe certyfikaty dostępności wręczone.

29 czerwca w Jastarni odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt „Plaża dostępna dla wszystkich”, podczas której zostały wręczone certyfikaty dostępności. Tylko trzy plaże w Polsce mogą pochwalić się tym prestiżowym wyróżnieniem. Wśród nich jest plaża w Gdyni.

Spośród zgłoszonych do projektu lokalizacji wybrano trzy plaże, które otrzymały certyfikat dostępności na sezon letni 2022:
Sopot (wejście na plażę nr 23), Gdynia (wejście na plaże nr 6) oraz Gmina Jastarnia (wejście na plażę nr 48).  

Gdynia otrzymała 81/100 punktów w ramach kryteriów certyfikacyjnych. Jest bezkonkurencyjna w kategorii "Bezpieczeństwo", zwłaszcza rozwiązań dotyczących radiowęzła i dostępu do ratowników.

Szczególnie wyróżnia się dostrzeganiem różnorodności osób i ich potrzeb, a także uwzględnianiem perspektywy najmłodszych użytkowników i użytkowniczek plaż.
Gdynia jest przykładem wzorcowej, pozytywnej współpracy gminy z miejskim Wydziałem Dostępności (konsultowanie rozwiązań infrastrukturalnych).

gdyanicertyfikat
 
Program certyfikacji „Plaże dla Wszystkich” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.