Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

- Plaża w Jastarni wśród trzech najlepszych w Polsce. Wejście nr 48 z certyfikatem dostępności.

Uroczysta uroczystość wręczenia certyfikatów dostępności dla plaży w Jastarni

Plaża w Jastarni wśród trzech najlepszych w Polsce. Wejście nr 48 z certyfikatem dostępności.

Brawo Jastarnia!

29 czerwca w Jastarni odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt „Plaża dostępna dla wszystkich”, podczas której zostały wręczone certyfikaty dostępności. Tylko trzy plaże w Polsce mogą pochwalić się tym prestiżowym wyróżnieniem. Wśród nich jest plaża w Jastarni.

Spośród zgłoszonych do projektu lokalizacji wybrano trzy plaże, które otrzymały certyfikat dostępności na sezon letni 2022:
Sopot (wejście na plażę nr 23), Gdynia (wejście na plaże nr 6) oraz Gmina Jastarnia (wejście na plażę nr 48). 

 

 

 

Jastarnia otrzymała 76/100 punktów i udowodniła, że nawet mała miejscowość z niewielkim budżetem może stworzyć plażę przyjazną dla wszystkich. Jastarnia posiada też najlepszą infrastrukturę w kategorii “Przewijak dla dzieci". 

Gmina Jastarnia była niezwykle zaangażowana w proces certyfikacji. Komisja szczególnie docenia samorząd Jastarni i tworzących go ludzi, którzy faktycznie są blisko zarówno mieszkańców i mieszkanek, jak i turystów i turystek. Jastarnia wydelegowała fantastyczne osoby odpowiedzialne za powstanie plażowej infrastruktury. Gmina ma także doskonale przeszkolone ratowniczki i ratowników, którzy w swoich obowiązkach mają pełną obsługę amfibii i wsparcie każdej osoby z niepełnosprawnością na plaży, która tego potrzebuje. 

 

Grafika przedstawiająca certyfikat dostępności plaży w Jastarni

 
Program certyfikacji „Plaże dla Wszystkich” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.